Çelik Kapı Güvenliği

Çelik Kapı ve Kilit Güçlendirme Sistemleri

İstatistiklere göre mülke zorla girme / hırsızlık olaylarının üçte ikisi evin ön kapısından gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle apartman dairemizin çelik kapı kilit sistemlerini güçlendirmek hırsızlık riskinizi büyük oranda azaltacaktır.

Ankara ostim çelik kapı tamiri koruma ve çelik kapı güvenliği

Çelik kapılar güçlendirilmiş kilit sistemleri ile desteklenmediği takdirde düşündüğünüz kadar koruyucu olmayabilir. Hırsızlar kilidi kırarak veya levye ile kapıyı esneterek saniyeler içinde evinize girebilirler. Keçiören Hızır Çilingir Servisleri olarak alabileceğiniz tedbirleri ve ustaların seçimi olan çelik kapı güvenlik sistemlerini sizler için yazdık.

Kırılmaz (Tuzaklı Kilit) Taktırmak

Tuzaklı (kırılmaz) kilitlerde, resimde de görüldüğü gibi, hırsızın müdahalesi sırasında ön kısımdaki split (ayrışık) parça kırılarak asıl göbeğin yerinde sağlam ve kilitli şekilde durmasını sağlamaktadır. Kalan sağlam kısım derinlerde olduğu için hırsızın aynı göbeği bir daha kırma şansı bulunmamaktadır. ankara ostim çilingir firmamızdan temin edebilirsiniz

Emniyet Demiri Taktırmak

Emniyet demiri, çelik kapıya, kapı boyunca içeriden akıllı civata ile sabitlenen, içi dolu, hırsızların levye vb. araçlarla kapıya esnetici müdahalelerde bulunmasını engelleyen aparattır.

Çelik Kapı Barel Koruyucu Taktırmak

Çelik kapı barel (göbek)koruma rozeti, kilidin kırılmasını engelleyerek, hırsızı dışarıda tutar. Yüksek caydırıcı etkisine sahiptir.

STP Kilitler

STP kilitler kapının levye, hidrolik kol, kriko vb. araçlarla zorlanarak veya kırılarak açılmasını engelleyerek yüksek düzeyde koruma sağlamaktadır. Çok güvenli gibi görülen kapıların bir çoğu yüksek bir darbe karşısında açılabildiği halde STP kilitler darbe ile kapının açılmasının önüne geçmektedir.

Kendinden Alarmlı Çelik Kapı Kilitleri

Kapı üç kez kilitlendiğinde sistem deveye girer. Zorlama veya herhangi bir şekilde anahtarsız açılma durumunda alarm çalmaya başlar ve anahtarı olmadan susturulamaz.